Jak znaleźć tanie loty?

Marzą Ci się częste podróże, jednak ze względu na ograniczenia zasobności portfela lub wysokie ceny lotów rezygnujesz ze spełniania swoich marzeń? Istnieje wiele sposobów na to, by zaopatrzyć się w niezwykle atrakcyjne pod względem cenowym bilety, dzięki którym nie zrujnujesz swojego konta bankowego, jednocześnie spędzając czas w wymarzonej destynacji turystycznej w bezpieczny, przyjemny i ekonomiczny sposób!

Im szybciej, tym lepiej — rezerwuj loty z dużym wyprzedzeniem czasowym

Jeszcze jakiś czas temu do najkorzystniejszych ofert zakupu biletów należały te potocznie określane mianem „last minute”. Obecnie sytuacja wygląda całkiem inaczej. Często kilka pierwszych zarezerwowanych miejsc jest dostępnych po najbardziej atrakcyjnych stawkach. Co więcej — im wcześniej zabookujesz bilet, na tym atrakcyjniejszą cenę będziesz mógł liczyć.

Bądź elastyczny i spontaniczny w swoich podróżach!

Jeżeli Twoim marzeniem jest tani lot, staraj się rezerwować bilety poza sezonem, w środku tygodnia, unikając również dni ustawowo wolnych, takich jak długi weekend majowy, święta, Sylwester. To właśnie wtedy ceny są najwyższe. Jeżeli możesz sobie pozwolić na to, by podróżować wczesną wiosną lub jesienią, nie tylko temperatura w określonych lokalizacjach turystycznych będzie bardziej sprzyjać podróżowaniu i zwiedzaniu, ale i zwiększysz swoje szanse na zakup biletów po korzystnych cenach.

Zwróć uwagę nie tylko na święta obchodzone w Twoim kraju — sprawdź  również kalendarz świąteczny miejsc, do których chcesz się wybrać.

Monitoruj ceny biletów lotniczych

Na stronach internetowych oferujących bilety lotnicze bardzo rzadko raz ustalona stawka pozostaje niezmienną aż do momentu wyprzedania wszystkich miejsc. Przeglądaj ceny biletów rano, wieczorem, w środku tygodnia. Możesz również korzystać z wyszukiwarki w trybie incognito. Strony www często korzystają z tzw. cookies, które umożliwiają śledzenie Twoich preferencji i wyszukiwań, co może być powodem oferowania Tobie nieco wyższych, niepromocyjnych cen.

Korzystaj z różnych, również zagranicznych wyszukiwarek internetowych

Jak znaleźć tanie loty? Wiele firm lotniczych oferuje różne ceny biletów — w zależności od kraju, w którym przegląda się ich ofertę oraz od waluty, w której chciałbyś zapłacić. Bardzo często łowcy tanich lotów przekonują się osobiście, że przykładowo cena w złotówkach może być wyższa od tej oferowanej w euro, dolarach itd. Warto poświęcić kilka dodatkowych minut na to, by przekalkulować koszty na kilku stronach internetowych i w zagranicznych przeglądarkach, by w ten sposób znaleźć oszczędności, które możesz przeznaczyć na inne atrakcje podczas Twojej podróży.