Jakie etui na telefon wybrać?

Dla wielu osób wybór odpowiedniego etui jest bardzo ważny. Kierują się nie tylko estetyką i dopasowaniem konkretnego modelu do swojego telefonu, ale i zwracają uwagę na to, z czego powstaje dany produkt i czy pełni dodatkowe funkcje. Zatem jakie etui na telefon wybrać, by spełniło Twoje oczekiwania?

Rodzaje etui na telefon

Jakie etui na telefon wybrać, by było w pełni funkcjonalnym i dopasowanym do Twoich potrzeb gadżetem? Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów, które różnią się budową, ale i poniekąd ich funkcjonalnością. Jednym z najprostszych modeli jest etui przezroczyste, transparentne, jednoczęściowe, które zakłada się wyłącznie na tylną część telefonu, chroniąc go tym samym przed zarysowaniami.

 

W sprzedaży dostępne są również etui z klapką, czyli takie, w które wsuwa się telefon, a klapka dodatkowo chroni przednią część urządzenia. Zdarza się, że posiada dodatkową przegrodę, w którą można wsunąć dowód osobisty, prawo jazdy, czy kartę bankomatową.

 

Ciekawą propozycją jest również etui wykonane z miękkiego, ale świetnie amortyzującego silikonu. Zakłada się je na tył telefonu, zamykając je obramówką montowaną z przodu. Taki model nie chroni jednak ekranu.

 

Etui może być również w pełni funkcjonalnym gadżetem. Niektóre są wyposażone np. w pierścień, który umożliwia postawienie smartfonu horyzontalnie, poziomo, co zwiększa komfort podczas oglądania filmów lub zdjęć.

Z jakich materiałów produkuje się etui na telefon?

W zależności od tego, z jakiego materiału jest wyprodukowany dany model etui, będzie zależała finalna cena takiego gadżetu. W sprzedaży nie brakuje propozycji eleganckich, z wysokiej jakości materiałów, takich jak etui wykonane z naturalnej skóry lub skóry ekologicznej. 

 

Powstają również bardzo ciekawe, kolorowe i łatwe w zakładaniu etui silikonowe, z plastiku i innych tworzyw sztucznych. Niektórzy z kolei decydują się na modele wykonane z hartowanego szkła, metalu, tzw. etui pancerne o dużej wytrzymałości na uszkodzenia.

Klasyczna czerń, kolor, efekty specjalne

Obecnie nie brakuje najróżniejszych, nawet najbardziej zaskakujących propozycji etui, którymi zachwycają się osoby w każdym wieku. Mowa tutaj o ofertach nietuzinkowych jak chociażby modelach wypełnionych pływającym brokatem lub z efektami trójwymiarowości. Zdecydowana większość etui kolorowych kierowana jest do kobiet — są to propozycje niezwykle barwne, w najróżniejsze wzory, ze złotymi dekoracyjnymi zdobieniami, czy te łączące najróżniejsze materiały, co także zwiększa oryginalność tego typu rozwiązań.