Najdroższe koty rasowe i opieka nad nimi

Koty zaraz obok psów są obecnie numerem jeden wśród zwierząt domowych. Są wystarczająco kompaktowe, aby zmieścić się nawet w mniejszej przestrzeni mieszkalnej i nie jedzą zbyt dużo. Ponadto mogą pomieścić „załatwić” potrzeby w pudełku, gdy opiekuni kotów są nieobecni przez parę godzin…

Kupować czy adoptować kota?

Jeśli rozważasz dodanie czworonożnego, futrzanego przyjaciela do swojej rodziny, rozważ modę „Adoptuj, nie kupuj”, odwiedzając lokalne schronisko dla zwierząt. W niektórych przypadkach koty oddane do schroniska przez poprzednich właścicieli mogą mieć swoją historię nieraz niełatwą. Powinieneś poznać ich osobowości i stan zdrowia. Inną opcją jest zakup nowego kota lub kociaka od odpowiedzialnego hodowcy, który może wiarygodnie przewidzieć temperament zwierzęcia i zapewnić odpowiedni stan zdrowia. Możesz znaleźć prawie każdą rasę. Aktualne ceny różnią się w zależności od hodowcy, więc wybór konkretnego kociaka należy do Ciebie.

Najdroższe rasy kotów na świecie

Norweski Kot Leśny

Kot norweski leśny kocha swoich opiekunów ale na własnych warunkach. Oznacza to, że lubi decydować, kiedy i czy wsiąść lub zejść z kolan! Wełniane podszycie i ostre pazury (upewnij się, że masz dla niego solidny drapak) pomagają tej kotce przystosować się do mroźnych zim w rodzinnej Norwegii. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tej rasie kotów? Umiarkowanie aktywny, z nagłymi przypływami energii Norweg jest najprawdopodobniej kotem, którego Wikingowie trzymali na swoich statkach, aby powstrzymać populację gryzoni. Rasa jednak prawie zniknęła z powodu krycia z wolno wędrującymi kotami domowymi krótkowłosymi, ale z pomocą przyszli hodowcy kotów norweskich. Kot norweski leśny przybył do USA około 40 lat temu, więc jest stosunkowo nowy na wybrzeżach. Dlatego hodowcy z USA często podróżują do Europy w celu pozyskania matek i reproduktorów do swoich programów hodowlanych. To, w połączeniu z preferowanymi oznaczeniami, sprawia, że cena kota norweskiego leśnego jest wysoka.

Egipski Mau

Kot Egipski Mau jest jedyną naturalnie nakrapianą rasą kotów domowych. Z tego powodu kolory są ograniczone do tych, które występują naturalnie, podnosząc cenę kota i prawdopodobnie powodując cierpliwe czekanie, gdy masz nadzieję przynieść do domu Mau. Brąz, dym, czerń i srebro, wraz ze stonowanymi wersjami tych odcieni i połyskującym cętkowanym płaszczem sprawią, że Twój Mau będzie wart czekania, jeśli egzotyczny kot na sprzedaż jest tym, czego szukasz. Ich plamki pojawiają się jednak tylko na końcach futra. Z szeroko rozstawionymi uszami i zielonymi oczami otoczonymi ciemnym eyelinerem, te koty olśnią zarówno miłośników kotów, jak i ich rodziców.

Korat

Kot ten ma supermoce i pięć serc! Koraty mają niezwykle wyczulony zmysł wzroku, zapachu i słuchu, dzięki czemu mogą stanąć twarzą w twarz z każdym superbohaterem. Spoglądając w dół na jeden z tych kotów, zauważysz, że jego głowa ma kształt serca. Spójrz prosto na Korata, a zobaczysz inne serce oprócz trzeciego utworzonego przez nos. Unikalny kształt głowy korata, często mylony z rosyjskim błękitem, powinien pomóc w odróżnieniu tych ras. Serce można też zobaczyć, gdy Korat siedzi, pokazując swoją muskularną klatkę piersiową w kształcie serca. I wreszcie, co nie mniej ważne, są to koty, które uwielbiają przebywać blisko ludzi i delikatnie bawić się z dziećmi.

Jak dbać o rasowe koty?

Opieka nad drogimi rasami kotów nie różni się zbytnio od opieki nad zwykłymi kotami. Bez względu na to, skąd pochodzi Twoje małe zawiniątko futra lub ile za nie zapłacisz, wprowadzając kota do swojego domu i serca, upewnij się, że jesteś przygotowany, aby kochać go i opiekować się nim przez całe życie, bez względu na t jak Twoje życie się zmienia. Potrzebujesz budżetu na wysokiej jakości karmę dla kotów i najnowocześniejsze karmniki dla kotów, profilaktyczną opiekę medyczną, artykuły dla kotów (np. Ściółka, pudełko, szczotka lub grzebień, obroża, legowisko, drzewko rozrywki itp.) .), akcesoria dla kotów i oczywiście na te nieoczekiwane sytuacje awaryjne. Należy pamiętać, że większość ras bez rodowodu można adoptować lub kupić za znacznie mniej niż oficjalne ceny.