Najlepsze miejsca na wakacje z przyjaciółmi

wakacje z przyjaciolmi

Na wakacje zazwyczaj czekamy przez cały rok. Dlatego warto dobrze zaplanować taki wyjazd i zastanowić się, czyje towarzystwo podczas urlopu będzie dla nas najbardziej komfortowe. Wybierając się na wakacje z przyjaciółmi, by móc wspominać taki wyjazd przez całe życie, warto się do niego dobrze przygotować, a przede wszystkim wybrać kierunek swojej podróży. Jakie są najlepsze miejsca na wakacje z przyjaciółmi? Podpowiadamy. 

Wakacje z przyjaciółmi Włochy

Jednym z najczęściej wybieranych przez turystów europejskich kierunków wakacyjnych są Włochy. Kraj ten oferuje nie tylko doskonałą pogodę i masę atrakcji, ale także różnorodność krajobrazów i mnóstwo miejsc do zwiedzania. Warto więc zastanowić się, jak chcemy spędzić nasz urlop. Jeżeli chcemy głównie plażować i cieszyć się beztroskim odpoczynkiem w formule all inclusive, warto wybrać się na Sycylię lub Sardynię. Szeroką ofertę wyjazdów w ten region znajdziemy na przykład na stronie: https://www.traveligo.pl/. Z kolei miłośnicy zwiedzania, z pewnością docenią Rzym i jego niezwykłe budowle historyczne. 

Zobacz także: https://yorkgroup.pl/10-najlepszych-miejsc-na-wakacje-w-europie/

Wakacje z przyjaciółmi Grecja

Już od wielu lat zarówno Grecja kontynentalna, jak i jej wyspy są chętnie wybieranym kierunkiem wakacyjnym przez turystów z całego świata. Wakacje w Grecji możemy spędzić na przykład na najpopularniejszej wyspie, czyli Krecie lub na znanej z Zatoki Wraku Zakynthos. Miłośnicy przyrody z kolei doceniają zielone serce Grecji, czyli Kofru.  

W Grecji kontynentalnej z kolei wśród idealnych miejsc na wyjazd z przyjaciółmi można wymienić Riwierę Olimpijską i Chalkidiki. Grecja oferuje nie tylko doskonałą aurę, krystalicznie czystą wodę i bogatą florę i faunę. To kraj z długą tradycją, dlatego miłośnicy historii z pewnością nie będą się tutaj nudzić. Możliwość zwiedzenia Akropolu czy legendarnych antycznych świątyni będzie jednak dużym przeżyciem również dla osób, które na co dzień nie interesują się historią. 

Wakacje z przyjaciółmi Hiszpania

Choć przyjaciele bardzo często wybierają wakacje na Krecie, to nierzadko ich wybór pada również na hiszpańskie wyspy. Jednym z najbardziej rozrywkowych wybrzeży Europy jest Costa Brava, która leży w północno-wschodniej części kraju. To idealne miejsce dla osób, które chcą w ciągu dnia odpoczywać, a nocą bawić się w dyskotekach i klubach. Kurortem pełnym rozrywek jest Lloret de Mar, który polecany jest szczególnie młodym wczasowiczom. Nieco spokojniejszą opcją jest Blanes, który choć równie często wybierany jest przez miłośników nocnego życia, to jednak przyciąga także spokojniejsze grupy turystów, a więc na przykład rodziny z dziećmi.